MÄE FILMIRING

  • Hooaeg: 01.10.2020 - 10.12.2020
  • Ringi nimetus: MÄE FILMIRING
  • Toimumise koht: Mäe maja
  • Juhendaja(d):
  • Korraldaja: Koolituskeskus
  • Maksimaalne osalejate arv: 16
  • Kuumaks: 35 €
  • Vanuserühm: Algkool
Õppe eesmärk:
Tõsta laste huvi loo jutustamise, enda idee leidmise ja selle edasi arendamise, loovkirjutamise ja filmitegemise vastu juba varases koolieas ning toetada filmihuviliste laste arengut. Samuti on meediaringi eesmärk õpetada eelpool toodud loeteluga seotud teadmisi ning oskusi vanuses 8-13a noortele.
Alustame oktoobrist kui rühm on täitunud!
E T K N R L
Kl 15:00
Mäe maja

REGISTREERU

Registreerimine avatud 31.08.2020 - 30.09.2020

Kursus kestab 10 nädalat ehk 3 kuud. Õppetööd ei toimu Kadrioru Saksa Gümnaasiumi kinnitatud koolivaheaegadel ega riiklikel pühadel.

Tunnid toimuvad ühel päeval nädalas vastavalt tunniplaanile. Õppetöö maht on 1 õppetundi nädalas, õppetunni kestvus on  60-90 minutit.

Õppetöö toimub Kadrioru Saksa Gümnaasiumi Mäe maja hoones (Kivimurru tn 9).

Läbime filmi loomise protsessi algusest lõpuni. Tutvume filmi vundamendi ehk stsenaariumi kirjutamisega; arutleme, kas ja miks on sõnum kõige olulisem loo osa. Sõnastame, mida võimalik ning kavandame, mida hiljem video kaudu edastame. Katsetame paari loovkirjutamise meetodit. Kavandame storyboardi.

Erinevad ametid ja nende seotus filmitegemisel: erinevad töövahendid, kuid sama eesmärk. Võtteplats võrdub tiimitöö. Mis on operaatori vahendid, et filmi meeleolu mõjutada? Aga kostümeerija? Kuidas rezissöör näitlejat juhendab? Mille poolest on monteerija ja stsenaristi amet sarnased? Mida teeb filmi kunstnik? Kes on produtsent?

Kursuse lõpuks valmib lühifilm millega on tegeletud terve õppeperioodi vältel.

Filmiringi juhendaja Triin Kadaja (s. 1994) on filmikunsti eriala lõpetanud stsenaristina. Loodan noori filmipisikuga nakatada, kuna see on väga äge ja arendav maailm. Eelkõige on minu eesmärk õpilastele nende oma kogemuse kaudu kinnitada, et isiklikku vaatepunkti maailma suhtes tasub edasi arendada.

Registreeri huviringi