Toetame Ukraina õpilasi

Hea koolipere!

Oleme koostöös Tallinna linnaga võtmas vastu Ukraina õpilasi, et pakkuda neile esialgu kuni käesoleva õppeperioodi lõpuni meie koolis haridustee jätkamise võimalust.

Eilsest on meil koolis oma haridusteed jätkamas esimene väike grupp lapsi Ukrainast. Õpe keskendub eeskätt üldpädevuste kujunemise arendamisele õpimotivatsiooni taastamiseks ja õpioskuse säilitamiseks ning kogu õpe on lõimitud arendavate tegevustega. Lapsed õpivad sobivas vormis eesti keelt ja jätkavad ukraina keele õpinguid. Kogu õppetegevus toimub vastavalt kooli võimalustele ja õpilaste individuaalsusest lähtuvalt.

Meie kooli jõudnud õpilased on Chernihivi oblastist, Kiievist, Odessast ja Lvivi oblastist. Lapsed koos oma emade ja vanaemadega on lahkunud oma kodust kiirustades ja väga keerulistes oludes. Nad on pidanud taluma pikka ja keerulist teekonda. Eesti ilmastikuolud ei ole neid soosinud ning kõigil lastel ei ole meie ilmastikule vastavaid riideid ja jalanõusid, rääkimata koolitarvetest.

Meil kõigil on võimalus anda oma väike panus Ukraina rahva heaks, mistõttu kutsun teid üles toetama Ukraina lapsi ja ka neid, kes sõjakoldest õigepea meie kooli jõuavad. Annetusena saadud raha kasutatakse lastele vajalike riietusesemete (meie ilmastikuolusid arvestava) ja jalanõude, koolikottide, spordiriietuse jms ostmiseks.

Aitame koos Ukraina lapsi!

Annetusi saab teha pangaülekandega ja märksõnaga UKRAINA:

MTÜ Kadrioru Saksa Gümnaasiumi Tugiselts:
EE612200221050578633 Swedbank
EE367700771004415344 LHV


Suur tänu abi eest!

Lugupidamisega
Imbi Viisma
direktor